brak komentarzy

Widowisko Insanii

Insania na Nocy Muzeów

Ostatni dzień przygotowań już za nimi. Teatr Insania jest gotowy do wystawienia sobotniego widowiska.

To był czas na ponowne omówienie scenariusza, przedstawienie spraw technicznych, przypomnienie ról i obowiązków, sprawdzenie kostiumów.

Przez kilka tygodni ćwiczyli jednak o wiele więcej: jak panować nad ruchem scenicznym, odpowiednio wykonać każdy gest, zachować się w danej przestrzeni, wczuć się w swoją postać.

Na próbie musieli być uważni na siebie nawzajem, jak i na własnych rolach. Każda najmniejsza rzecz wymagała od nich ogromnego skupienia. Nie jest to kwestia jedynie talentu, ale odpowiednich kompetencji, a przede wszystkim zaangażowania i determinacji.

Mogłoby się wydawać, że premiera widowiska po takich przygotowaniach nie jest w najmniejszym stopniu stresująca. Nic bardziej mylnego. Najbardziej doświadczony aktor wie, że stres jest nieodłącznym towarzyszem na scenie. Jeśli go dobrze wykorzystać, może stać się qwarantem sukcesu.

O rekwizyty, dobrze dopasowaną muzykę i efekty świetlne zadbał reżyser – Paweł Kisiel. Kostiumy wykonały Natalia Cendrowska       i Justyna Rams. Już dziś będziecie świadkami spotkania z Mathilde. Z pewnością to będzie uczta dla waszych zmysłów.

Zostaw komentarz