brak komentarzy

W militarnym i kolorowym świecie

Pogoda nie przeszkodziła w dobrej zabawie. W minioną sobotę w Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie odbył się Festyn Rodziny, zorganizowany przez Fundację Alternatywnej Edukacji „ALE” we współpracy z Sailshow.
Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia.

W sobotnie popołudnie Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie zamieniło się w kolorowy świat dzieci. Na placu wśród czołgów i wozów pancernych pojawiły się stanowiska, gdzie najmłodsi mogli spróbować swoich sił w tenisie ziemnym, piłce nożnej, konkurencjach cyrkowych, strzelaniu z łuku czy z markerów paintballa. Dodatkowo nie zabrakło malowania buziek, brokatowych tatuaży i baniek mydlanych, a członkowie Rotary Club z Olsztyna serwowali gościom dania z grilla.

Punktami specjalnymi w programie festynu były warsztaty graffiti na folii streczowej z Wilczkiem 1 oraz wspólnie zatańczona ZUMBA, poprowadzona przez Alicję Jakubiak.

Sobotni Festyn Rodzinny był podsumowaniem pierwszej części projektu „Nie ma naszej zgody”, realizowanego przez Fundację Alternatywnej Edukacji „ALE” i Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie SYNAPSA, we współpracy z Gminą Mrągowo i Gminą Sorkwity.

 

- Projekt jest finansowany ze środków RPO Warmia i Mazury powstał po to, aby poprawić jakość życia rodzin z obszarów wiejskich, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej - mówi Aleksandra Lemańska, prezes Fundacji „ALE”.

Przez całe wakacje działała także Letnia Akademia Kreatywności. Głównym jej założeniem było wsparcie siostrzano-braterskie: młodzieżowi wolontariusze organizowali czas wolny dzieciom z rodzin biorących udział w projekcie. W tym samym czasie odbyły się kilkakrotnie Dni Rodziny: wycieczki do Trójmiasta, Warszawy, Torunia, spływ rzeką Krutynia, wizyta w Papugarni Wilkasy, rejsy po jeziorach mazurskich, wędrówka po Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Na tym jednak nie koniec, bo to dopiero półmetek projektu, więc jeszcze wiele przed nami do doświadczenia, opisania i sfotografowania.

Fot. Emilia Turek/Foto-precepcja

Zostaw komentarz