1

Pierwsze wrażenia z Majówki MFM

Wszyscy czekają na piątki, ale na ten czekaliśmy z niecierpliwością. 10 maja, Mały Amfiteatr i zapowiadana od dawna Majówka z Mrągowskim Forum Młodzieży. Pogoda od samego rana nie wróżyła sukcesu dla naszego przedsięwzięcia. Stało się jednak coś niezwykłego: po trzech godzinach przygotowań w strugach deszczu, na kilka minut przed 16:00 przestało padać. Byliśmy świadkami czterogodzinnego wydarzenia, w trakcie którego przewinęło się ponad 200 gości. Kim byli? Jak się okazuje, mieszkańcami Mrągowa i powiatu oraz... Olsztyna, Warszawy, Trójmiasta, Hamburga, Rosji, Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Przyciągnęło ich nie tylko słońce, które nagle zaczęło nam towarzyszyć, nie tylko roznoszący się zapach smakołyków serwowanych całkowicie za darmo, ale przede wszystkim kilkudziesięciu młodych ludzi z różnych organizacji i grup, którzy pokazali wachlarz swoich umiejętności. Mogliście doświadczyć na swojej skórze, co oznacza sformułowanie „w młodych siła". Mogliście pozostawić po sobie ślad na tablicy wdzięczności, otrzymać złotą myśl na dobry dzień, powiedzieć coś do kamery, stoczyć pojedynek na słowa, zagrać w grę o prawach człowieka, wziąć udział w szybkich sesjach zdjęciowych. Nie zabrakło zabaw dla najmłodszych uczestników dzięki kolorowo ubranym dziewczynom, które wprawiły w ruch pojki i balony, a także dobrego humoru i jedzenia. Mrągowianie usłyszeli od wolontariuszy i głównych prowadzących o Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych, spotkaniu z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, o projekcie LYBA dla młodzieżowych liderów biznesu, a także o naszej nowo powstałej stronie.

 

Na scenie wystąpili młodzi soliści z Mrągowa, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Całe wydarzenie zwieńczył koncert zespołu Fisheclectic. Tego dnia to młodzi byli na fali. Razem z nimi dali się owej fali porwać wszyscy, którzy pojawili się w majówkowej strefie MFM, w tym… uwaga, na co dzień najbardziej oficjalni oficjele. Do wywiadów dla OH! Móvie Studio, zabaw, gier i rozmów w kuluarach zostali porwani między innymi obaj Zastępcy Burmistrza, Tadeusz Łapka i Krystian Korzycki, Wójt Gminy Mrągowo Piotr Piercewicz oraz wizytująca nas z ramienia patrona honorowego Joanna Glezman – Pełnomocnik Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Nie można oprzeć się wrażeniu, że chyba niejako z zazdrości, bo w tym samym momencie przekazał swoje pozdrowienia mailowo Tomasz Andrukiewicz – Prezydent Miasta Ełk.

Próbowaliśmy policzyć nie tylko gości i organizatorów. Na liście sponsorów, darczyńców, partnerów i ludzi dobrej woli, którzy pomogli, wsparli i razem z nami przeżyli ten dzień, jest kilkadziesiąt firm, instytucji, organizacji i osób prywatnych. Nie sposób im tutaj wyrazić naszą wdzięczność, będziemy to robić w kolejnych odsłonach naszej relacji, jednakże… dziękujemy, że w nas uwierzyliście!!!

Poniżej „dawka” wspomnień i na tym nie koniec! Czekajcie na kolejne zdjęcia w galerii oraz relację filmową, która już niebawem pojawi się w sieci!

Komentarz ( 1)

  1. Odpowiedz
    Ryba says:

    To był przywilej być pośród Was

Zostaw komentarz