brak komentarzy

Kolejna szansa na działanie!

Jako Mrągowskie Forum Młodzieży zapraszamy wszystkich aktywnych i inicjatywnych na spotkanie! W najbliższy poniedziałek, 24 lutego o godz. 16:00 w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej, usłyszycie o MIL, czyli Mrągowskiej Inicjatywie Lokalnej. Gmina Miasto Mrągowo chce pomagać swoim mieszkańcom realizować ich pomysły poprzez dofinansowanie zgłaszanych oddolnie przedsięwzięć.

Jesteśmy dumni...

Dumni z tego, że Mrągowska Inicjatywa Lokalna nawiązuje do idei naszego Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych, ale rozszerza zasięg, bo jest skierowana do wszystkich mieszkańców Mrągowa. Do nas, młodych, też! A my równolegle przygotowujemy II edycję naszego Funduszu, który będzie uzupełniał Mrągowską Inicjatywę Lokalną. Z FIMu otrzymacie w tym roku środki nie tylko na wasz pomysł na inicjatywę społeczną, ale i na ekspertów, którzy wam w tym pomogą, oraz  na specjalne stypendium dla siebie i swojej grupy. Ponadto swoją inicjatywę będziecie mogli zrealizować w całej Polsce i zaprosić do swojego teamu rówieśników i osoby dorosłe również spoza Mrągowa.

Najpierw były MIM, potem zaistniał FIM, teraz mamy FIM, SBO i MIL 🙂 A wiecie, jak to się zaczęło?

W 2018 roku Mrągowskie Forum Młodzieży ogłosiło w mieście Mrągowskie Inicjatywy Młodzieżowe. Za kwotę 10 tysięcy złotych, które dało nam wtedy Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, grupa 40 młodych zrealizowała 9 inicjatyw. W 2019 roku wspólnymi siłami z Fundacją "ALE", Gminą Miasto Mrągowo i Samorządem Województwa powołaliśmy pierwszy Fundusz Inicjatyw Młodzieżowych, którego budżet liczył 14 tysiecy. Zaowocowało to 10 nowymi inicjatywami i zaangażowaniem kolejnych kilkudziesięciu młodych ludzi. W tym roku sama Gmina przeznacza już 50 tysięcy na podobny cel, ogłaszając Mrągowskie Inicjatywy Lokalne, do których wy również możecie zgłosić swój pomysł! W tym roku mamy też już uruchomiony Szkolny Budżet Obywatelski, w ramach którego z waszej uczniowskiej inicjatywy mogą zostać doposażone wasze szkoły. 

A my z Fundacją "ALE" poszerzymy ten budżet na działania młodych, dając jeszcze inne możliwości w II edycji FIM 🙂 Czytajcie nas na MFM - Mrągowskie Forum Młodzieży i myMragowo.pl

Zostaw komentarz