brak komentarzy

Majówkę i MFM TV czas zacząć

Na poddaszu MCAL zawrzało w tym tygodniu. W środę z lekkiego letargu po feriach obudziło się Mrągowskie Forum Młodzieży, aby wytyczyć główne cele i propozycje programu tegorocznej, drugiej w historii Majówki MFM. Dzień później w tym samym miejscu zebrało się grono złożone z przedstawicieli MFM, Fundacji ALE, samorządu gminnego i powiatowego, instytucji publicznych i mediów, aby dyskutować o nowym pomyśle, jakim jest młodzieżowa telewizja internetowa w Mrągowie. Jakie są owoce obu spotkań?

radamfmtv2

Majówkowicze MFM uznali w tym roku jako priorytet kilka kluczowych wartości: INTEGRACJA, ROZWÓJ, WPŁYW. Chcą zintegrować młodzież mrągowską i spoza Mrągowa, zapraszając do współudziału aktywne grupy młodych ludzi z całego regionu. Chcą, aby podczas Majówki można było nie tylko dobrze się bawić, ale przy tym rozwijać swoje umiejętności, pasje, a może pomysły na siebie w przyszłości. Wreszcie chcą mówić o sprawach ważnych dla nich i dla miasta, na które mogą mieć wpływ. Dalsze przygotowania do Majówki przejmuje tzw. Komitet Organizacyjny, który zbierze się już w przyszłą środę.

radamfmtv

Czwartkowe popołudnie upłynęło pod znakiem MFM TV. Zaproszeni goście mieli możliwość szczegółowego zapoznania się z ideą powołania młodzieżowej telewizji w Mrągowie oraz konkretnymi pomysłami na to, jak ma ona działać, kto ją ma tworzyć, co może być nagrywane, w jakiej formie, a nawet jakim sprzętem. Ważną częścią dyskusji były kwestie prawne i etyczne, związane z między innymi z tym, jak bardzo bezstronne może i powinno być takie młodzieżowe medium, w jaki sposób uczyć przestrzegania prawa prasowego, co może stanowić zagrożenie dla misji MFM TV, czyli działania dla dobra społecznego. Ważną konkluzją stało się cykliczne zwoływanie tzw. Rady Programowej, która będzie wspierała w takich sprawach młodzieżową redakcję, pozostawiając jej jednocześnie niezależność i samodzielność. Do Rady zapraszane będą za każdym razem osoby dorosłe pełniące funkcje publiczne, działające społecznie i w mediach. Dzięki temu mamy nadzieję budować swoją markę jako telewizji, która uświadamia, edukuje i ma wpływ na rozwój Mrągowa.

radamfmtv3

MFM TV rusza w kwietniu i już od tego miesiąca przyjmujemy do redakcji młodych ludzi, którzy chcą się integrować, rozwijać i mieć wpływ. O naborze do redakcji telewizyjnej, prasowej i internetowej będziemy pisać już wkrótce.

radamfmtv4
radamfmtv5

MFM TV jest częścią projektu „Centrum Kształcenia Obywatelskiego i Multimedialnego w Mrągowie”, realizowanego przez Fundację Alternatywnej Edukacji „ALE”. Zadanie jest finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

ckoimformula

Zostaw komentarz