brak komentarzy

LYBA po raz trzeci

Polscy i węgierscy liderzy inicjatyw szkolą się w Mrągowie

Spotkali się miesiąc temu w upalnym Szeged na południu Węgier, aby stworzyć pomysły na swoje inicjatywy. Podczas 5 dni wytężonego treningu międzynarodowa ekipa projektu Leaders of Youth Business Academy opracowywała podwaliny tego, co ma się wydarzyć w ich miastach w ciągu najbliższego roku. Nie zdradzając rąbka tajemnicy zapowiadamy, że od dziś do soboty, powtórnie w Mrągowie, przygotowują się do wrześniowego startu nowego etapu LYBA: oficjalnej zapowiedzi swoich inicjatyw oraz ogłoszenia naboru do zespołów liderskich.

IMG_6817

Trzy treningi umiejętności miękkich, prowadzone od czerwca w Polsce i na Węgrzech od czerwca do sierpnia, mają za zadanie wyposażyć młodych uczestników projektu nie tylko w kluczowe know-how do objęcia funkcji lidera. Podczas pierwszego tygodnia szkoleniowego przeszli przez głęboki trening rozwoju osobistego, skupiając się na odkrywaniu własnych mocnych i słabych stron, oglądając samych siebie w tzw. lustrze społecznym i doświadczając różnorodności we współpracy na wielu poziomach. To dało podstawę do zajęcia się konkretną ścieżką wymyślenia tego, czego chcą dokonać w swoich miastach.

Przed nami, mieszkańcami Mrągowa, otwiera się możliwość uczestniczenia w czterech przedsięwzięciach, o których niebawem usłyszymy. Wszystkie będą mocno angażowały lokalne instytucje, organizacje, przedsiębiorców i innych liderów. Jak to zrobią młodzi? To się okaże. Śledźcie naszą stronę i ich FB LYBA.

Zostaw komentarz