Dwa mniej – Młodzieżowa wystawa sztuki

Szczegóły wydarzenia

  • sobota | Wrzesień 21, 2019
  • 10:00
  • Centrum Kultury i Turystki w Mrągowie

Mamy kolejną inicjatywę!

Szacuje się, że co piąty nastolatek ma objawy depresji. Niestety, często są one niedostrzegane lub bagatelizowane. Nierzadko słyszymy: ,, weź się w garść", ,, zignoruj ich", ,,wymyśliłeś to sobie" lub ,,jak znajdziesz sobie zajęcie, to ci minie". Jak to wygląda z naszej perspektywy?

 

Wystawa ,,Dwa mniej", realizowana z Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych, pokazuje, że stres w szkole i depresja to poważne sprawy, które dotyczą większości z nas. Zdjęcia, obrazy oraz wiersze pozwolą gościom lepiej zrozumieć uczucia nastolatków oraz przenieść się wspomnieniami do czasów szkolnych. Pokażą również jak przy pomocy sztuki młodzież rozładowuje stres i odpręża się po lekcjach.

dwamniejart2
dwamniejart

Prace będą wystawiane tylko przez jeden dzień, więc jest to jedyna i niepowtarzalna okazja, żeby je zobaczyć. Nie udostępniane wcześniej dzieła uczniów z Mrągowa i okolic, niektóre nieoczywiste, traktujące o trudnej tematyce, będzie można oglądać w sobotę 21. września od 10:00 do 17:00 w sali Orbita w mrągowskim CKiT. Zachęcamy również do przyjścia na wykład gościa specjalnego o godzinie 14.

dwamniejobraz
dwamniejmeloradio

Przypominajka, po co nam Fundusz Inicjatyw Młodzieżowych?

Młodzi nie chcą czekać, aż w mieście pojawi się coś ciekawego, w czym będzie można wziąć
udział – tworzą to sami! Fundusz Inicjatyw Młodzieżowych daje im do tego okazję. Mogą zrealizować pomysł, który od dawna chodził im po głowie albo wpaść na coś, czego jeszcze w Mrągowie nie było.