brak komentarzy

CyberRelacja

Jesteśmy już po CyberObłędzie! Było … obłędnie!

W czwartek 31 października teatralna grupa młodzieży Insania we współpracy z Fundacją Alternatywnej Edukacji „ALE” oraz ekipą Quady Mrągowo zorganizowała akcję towarzyszącą wydarzeniu „CyberObłęd, czyli Escape Room jakiego jeszcze nie widziałeś”.
Inicjatywa młodych ludzi miała na celu zastąpienie popularnego Halloween niebanalną rozrywką o wymiarze edukacyjnym i profilaktycznym. Dzięki Funduszowi Inicjatyw Młodzieżowych Insania przeprowadziła losowanie na darmowe wejście na wydarzenie, ankiety dotyczące uzależnień oraz wzięła czynny udział w przedsięwzięciu poprzez animację i interakcję z grupami korzystającymi z tej rozrywki. Wszystko po to, żeby ukazać, że pułapka uzależnienia może dotknąć nas wszystkich w najmniej spodziewanym momencie.

Grupa6osob

Każda ekipa odwiedzająca siedzibę Lorda Veteris mogła przejść przez trzy pokoje zagadek, wykonując zadania pod presją poświęcenia jednego z członków zespołu. Czekali tam również więźniowie! Wszystkie ofiary były uwięzione i odbywały swoją okrutną karę zgotowaną im przez samego Lorda. Postaci z pokojów były skazane za oderwanie się od rzeczywistości i uzależnienie od wszelkiego rodzaju mediów. Przez powolne zatracanie się w social mediach, kręceniu filmików, czatowaniu, pracy i rozrywce przy komputerze, zapominały o tym co dzieje się wokół nich, o bliskich, o sobie i o całym realnym świecie.

cyberobled

Młodzi ludzie chcieli ukazać jak ważną, ale i przerażającą rolę odgrywają w dzisiejszym świecie multimedia. Osiągnęli to poprzez szokujące wrażenie, jakie wywarły postaci ofiar na uczestnikach zabawy.

insania2

Grupa Insania połączyła ten aspekt ze współczesnymi „Obłędami” – uzależnieniami. Przeprowadzając ankietę dotyczącą fabuły wydarzenia oraz uzależnień, zachęcała do dyskusji na ten temat. Każdy z odwiedzających mógł wziąć w niej udział oraz podzielić się swoją refleksją. W gronie pytań dyskusyjnych znalazły się między innymi:

 

Co można nazwać współczesnym „Obłędem”? Jakie są uzależnienia współczesnego świata?

Kto jest najbardziej narażony na uzależnienia? Jakie grupy społeczne?

Co może stać się „Obłędem”? Od czego można się uzależnić?

Jak walczyć ze współczesnymi uzależnieniami społeczeństwa? Czy jest taka potrzeba?

Grupadziewczyn

Wszyscy goście otrzymali związane z inicjatywą, pamiątkowe przypinki symbolizujące STOP CyberObłędowi. Wydarzenie okazało się świetnym oraz rozwojowym sposobem na spędzenie wolnego czasu zarówno dla młodzieży jak i uczestników CyberObłedu.

Oby więcej takich akcji!

Poniżej przedstawiamy wyniki pytań zamkniętych naszej CYBER- ANKIETY.

wyniki-ankiet-1
wyniki-ankiet-2
wyniki-ankiet-3
wyniki-ankiet-4
wyniki-ankiet-5
wyniki-ankiet-6
wyniki-ankiet-7
wyniki-ankiet-8
wyniki-ankiet-9
wyniki-ankiet-10

MATERIAŁ DOFINANSOWANY PRZEZ GMINĘ MIASTO MRĄGOWO

zachowajtrzezwybanner

Zostaw komentarz