brak komentarzy

Coś więcej o inicjatywach młodzieżowych

Przypominajka, po co nam Fundusz Inicjatyw Młodzieżowych?

Młodzi nie chcą czekać, aż w mieście pojawi się coś ciekawego, w czym będzie można wziąć
udział – tworzą to sami! Fundusz Inicjatyw Młodzieżowych daje im do tego okazję. Mogą zrealizować pomysł, który od dawna chodził im po głowie albo wpaść na coś, czego jeszcze w Mrągowie nie było. To szansa i zachęta do tego, aby sięgać po nowe wyzwania, odkrywać pasje i zmieniać siebie oraz otoczenie na lepsze. To także alternatywa, aby spędzać wolny czas z dala od alkoholu i środków odurzających, i aby odciągać od tego innych, zwłaszcza swoich rówieśników. 

W takim razie, kto i co robi?

 

  • IMPRATYPUTRAP

 

Lider: Wojciech Ruszczyk

Rap Kultura 2019 to oficjalny tytuł inicjatywy młodych i ambitnych twórców muzyki rap / hiphop. Inicjatywa to koncert, który ma na celu umożliwić lokalnym niszowym talentom pokazanie się światu i sprawdzenie swoich umiejętności na scenie. Młodzi chcą aby był to początek ich ścieżki jako artystów w tej kulturze i chcą zarażać innych swoją pasją, przekazać innym swoje uczucia przez dźwięki i co najważniejsze - bawić się wspólnie. Na pewno pojawią się plakaty i zaproszenia na koncert, wystarczy być cierpliwym!

Tak wyglądały inicjatywy z poprzedniego roku

Warsztaty Operatorki Filmowej

Warsztaty Fotograficzne

  • Przybij łapę – konsultacje behawioralne dla właścicieli i ich psów

 

Liderka: Maria Kamieniecka

Maria to dziewczyna, której nieobojętny jest los zwierząt, a szczególnie ukochała psy. W połączeniu
z zainteresowaniem psychologią zwierząt, ma własne sukcesy w terapii czworonogów. Wierzy że duet człowiek – pies może być duetem doskonałym i satysfakcjonującym we wzajemnym kontakcie. Chcąc przekonać do tej myśli innych oraz zadziałać przeciwko porzuceniu zwierzęcia z powodu trudnych kontaktów wyszła z inicjatywą wspólnej nauki komunikacji ze zwierzęciem we współpracy z behawiorystą. Szczegóły niebawem. Przybijmy łapę !

 

  • Obrazy miłości

 

Liderka: Wiktoria Nicewicz

Dlaczego nie okazywać sobie miłości poza Walentynkami? Nad takim pytaniem rozważali młodzi członkowie ekipy inicjatywnej z Wiktorią na czele. A może nie wiemy, w jakie sposoby można ją jeszcze okazywać ? Albo źle odczytujemy przekaz? Może pomogą w tym „obrazy miłości” ? Członkowie ekipy sami interesują się sztuką w szerokim znaczeniu i chcą zachęcić do wyrażania emocji poprzez sztukę plastyczną w plenerze.
Materiały będą dostępne przez organizatorów. Data wydarzenia i zaproszenie już wkrótce .

Warsztaty Operatorki Filmowej

Warsztaty Fotograficzne

 

  • Weź (nie)pytaj?!
  • Liderka: Emilia Turek

 

Pytać czy nie pytać – oto jest pytanie… Co się wtedy stanie?  Ekipa inicjatywną wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom osób niepełnosprawnych i sprawnych pozostających w dylemacie, czy sięgać po pomoc?, czy jej oczekują?, jak reagować żeby nie być zbyt nachalnym? Oj, dużo pytań. Chcą w tym zatem pomóc. Zaprosili do współpracy osoby z niepełnosprawnością, zaproszą również w najbliższym czasie Was do obejrzenia wystawy tematycznej i dyskusji, żeby odnaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie…

 

  • BRATER-STWO

 

Lider: Bartosz Jankowski 

Spędzic twórczo, a przede wszystkim rozwojowo wspólnie z innymi swój czas wolny. Młodzi dla młodych, pokonywanie wspólnie zadań i trudności, dla rozwoju każdego z osobna. To chyba myśli oddające sens inicjatywy. Wędrówki, nocne spotkania i pogaduchy, tworzenie więzi braterskiej, doświadczanie czegoś nowego, alternatywnego dla kanapy i komputera. Nadchodzi nowa era! Aktywnego czasu spędzania. Nabór do drużyny wędrowniczej już wkrótce!

Bieg na 6 łap

Warsztaty Operatorki Filmowej - Sonda

 

  • Wystawa sztuki „Dwa mniej"
  • Liderka: Natalia Cendrowska

 

Tak, dobrze kojarzysz tą ocenę – „naciągana dwója”, ale się udało, kolejne zatem szkolne stresujące wyzwanie przed Tobą… Słowa krytyki, braku zrozumienia, bo coś dla ciebie ważnego jest czymś błahym dla drugiego… Co zrobić z tymi trudnymi emocjami, które towarzyszą porażce szkolnej, czy tej życiowej. Ekipa inicjatywna chce się z wami podzielić sposobami „odreagowania”, wewnętrznego oczyszczenia oraz przestrzec przed konsekwencjami braku zrozumienia.
Jeśli ważne są dla ciebie uczucia innych, jesteś wrażliwy na sztukę, to nie może cię zabraknąć. Przewidywany termin wystawy to wrzesień 2019 . Szczegóły wkrótce. 

 

  • Każdy tańczyć może – integracyjne spotkania taneczne

 

  • Liderka: Martyna Gnoza

 

Taniec, ruch, muzyka to wyzwala, to działa, to integruje! Każdy czuje muzykę na swój sposób i może ją wyrażać, rozładowując i przekazując swoje emocje. Grupa inicjatywna zaprasza do wspólnej tanecznej przygody młodzież z niepełnosprawnością, chcąc wspólnie tworzyć, tańczyć, aby być sobą, być wolnym.
Działanie jest skierowane do konkretnej grupy odbiorców z miasta Mrągowa. Na pewno będziemy na bieżąco relacjonować to co się tam będzie działo.

Przejazd Świetlny

Kurs pierwszej pomocy

zachowajtrzezwybanner

Zostaw komentarz