brak komentarzy

Nakręć się z nami na MFM TV i studio multimedialne!

O tym, gdzie zaprosimy was w tym roku

Centrum Kształcenia Obywatelskiego i Multimedialnego

Na marzenia należy uważać, bo… mają to do siebie, że się spełniają. Odkąd istnieje Fundacja Alternatywnej Edukacji “ALE”, marzyliśmy o własnym miejscu, w którym moglibyśmy robić to, co robimy od 6 lat. Wyobrażaliśmy sobie to wiele razy: budynek, sale warsztatowe, pracownie I studia różnego rodzaju, a przede wszystkim dużo, dużo ludzi pozytywnie nakręconych do wspólnego działania. Nie przypuszczaliśmy, że kiedyś może stać się to rzeczywistością właśnie w Mrągowie.

CKOIM2

W czerwcu zeszłego roku Fundacja “ALE” i Mrągowskie Forum Młodzieży zostali zaproszeni przez Urząd Marszałkowski na Forum Młodzieży Warmii i Mazur w Olsztynie, pod hasłem „Jak możemy lepiej żyć na Warmii i Mazurach?” Rekomendacje dla Marszałka, które opracowaliśmy podczas Forum razem z 80 uczestnikami, były głosem młodzieży w najbardziej znaczących sprawach dla mieszkańców Warmii I Mazur. Wśród nich znalazł się postulat, aby tworzyć „miejsca odkrywania siebie, centra szkoleń, praktyk, staży i obserwacji profesji” oraz wspomagać nowoczesną „edukację do pracy”, stawiającą na przedsiębiorczość i kreowanie zawodów zdalnych, czyli uniezależnionych od miejsca zamieszkania i dojazdów do pracy. Brzmi to bardzo poważnie, ale dla nas brzmiało to bardzo blisko naszego marzenia…

_MG_0809

Minęły dwa miesiące i w sierpniu otrzymaliśmy wiadomość o przyznaniu nam dofinansowania na zakup, adaptację i wyposażenie wolnostojącego budynku w Mrągowie i stworzenia w nim Centrum Kształcenia Obywatelskiego i Multimedialnego. Nazwa mogłaby wskazywać, że będzie to ogromna hala albo biurowiec, ale nic bardziej mylnego. Mamy do zagospodarowania trochę więcej niż 120m2, niemniej wystarczająco, żeby zaprosić mrągowską młodzież do niezwykłych rzeczy. Jakich?
To propozycja dla wszystkich, których kręcą multimedia i którzy myślą o rozwijaniu się w filmie, fotografii, dziennikarstwie, grafice i pokrewnych dziedzinach. W Centrum powstanie studio multimedialne, telewizja młodzieżowa MFM, redakcja portalu i biuro kariery.

Planujemy staże, praktyki i warsztaty multimedialne dla młodzieży. Młodzi ludzie będą realizować swoje projekty filmowe, fotograficzne i graficzne, prowadzić MFM TV, redagować stronę internetową myMragowo.pl wraz z portalami społecznościowymi oraz z naszym wsparciem planować swoją dalszą przyszłość. Stawiamy na rozwój przedsiębiorczości i kompetencji medialnych, na większą rolę młodzieży w mediach i w sprawach ważnych w mieście, na tworzenie perspektyw pracy w tzw. indirect creative jobs opartych na nowoczesnych technologiach, otwierających rynek pracy w całym kraju i na świecie bez konieczności wyjazdu z Mrągowa.

CKOIM1

Ponieważ potrzebujemy czasu na remont i przeprowadzkę, CKOiM stanie się siedzibą Fundacji
i docelowym miejscem naszych działań w drugiej połowie 2020r. Ale już
w marcu zakupimy profesjonalny sprzęt filmowo-telewizyjny i fotograficzny oraz komputery z oprogramowaniem do montażu i grafiki. Chcemy już wtedy zaprosić młodzież do dołączania do dwóch redakcji: telewizyjnej, zajmującej się MFM TV, oraz internetowej, zajmującej się działalnością portalu myMragowo.pl
i mediami społecznościowymi. Chcemy także zaprosić tych, którzy marzą o tym, aby nauczyć się robić zdjęcia, operować kamerą, a może mierzą jeszcze dalej i chcieliby doczekać się własnej wystawy lub filmowej premiery. Nie ma skończonego katalogu pomysłów, które można będzie realizować w CKOiM. Potrzebni są tylko ludzie, którzy chcą czegoś więcej od życia I nakręcą się sami. Resztę nakręcimy wspólnie.

Aleksandra Lemańska

ckoimformula

Zostaw komentarz