Odwiedź nas na facebooku
SŁOWO.TALK
Hej, Dzieciaku!
Jeśli powiem Ci, że nie zawsze będziesz dzieckiem, że pewnego dnia spojrzysz w lustro i powiesz: “Wow, jestem już dorosła!”, ucieszysz się? Niewiarygodne, wiem! Sama w to nie wierzę, ale ten dzień się zbliża.
Czytaj więcej
SZARA BREJA 
Choć to dość niemodna opinia, biorąc pod uwagę powszechną depresję lockdownową, uważam, że świat jest fascynujący, a także piękny i okrutny.  W ludzkim mózgu jest około 100 miliardów neuronów. Każdy z nich może tworzyć synapsy z 10 tysiącami innych. Do dziś nie znamy wszystkich sekretów tego narządu...
Czytaj więcej
Jak nie postąpić słusznie?
Postać usiadła na łóżku i wdarła się do jej umysłu. Opanowała głowę czarno-białymi myślami. Młoda kobieta zamknęła oczy, nie miała siły płakać. Mimo że upłynęło względnie dużo czasu, nadal nie mogła unieść ciężaru sytuacji, która ją spotkała. Sięgnęła po telefon. Zaczęła przeglądać Instagrama...
Czytaj więcej
Salceson i nutella
Za szczęściem gonimy jak za salcesonem. Kto nie lubi salcesonu, niech podstawi tu swoje ulubione jadło. Wbrew wszystkim depresyjnym, histeryzującym i buntowniczym twierdzeniom, jakie czasami wypowiadamy, gdzieś w głębi naszego jestestwa naprawdę chcemy być szczęśliwi. Tylko jak to się dzieje, że szczęście wciąż ucieka nam sprzed nosa, a jak już uda się kłapnąć paszczą i chwycić je na moment w zęby, zaraz wyślizguje się i znów trzeba za nim biec?
Czytaj więcej
Nie bądź jak Kasia
Zastanawialiście się kiedyś, jak potoczyłoby się wasze życie, gdyby ktoś was podmienił w szpitalu? Jesteś małym, uroczym noworodkiem i pielęgniarka przez nieuwagę odkłada cię do łóżeczka innego bąbelka. No szok! Oczywiście, że kojarzymy takie historie z książek, filmów, a nawet gazet, ale czy przeszło ci kiedyś przez myśl, że „mnie to na pewno musieli podmienić w szpitalu”? Jeśli odpowiadasz przecząco, gratuluję! Wygrałeś los na loterii w postaci słodkiego i spokojnego dzieciństwa.
Czytaj więcej